Sprzątanie po zgonach

 

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem po zmarłych. Śmierć jest naturalną koleją rzeczy, choć zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest się z nią zmierzyć. Po zgonie konieczne jest sprzątanie miejsc śmierci w celu zdezynfekowania powierzchni, nawet jeżeli osoba zmarła z przyczyn naturalnych. Podejmujemy się również sprzątania po śmierci na skutek morderstwa oraz samobójstwa.

 

 

Tylko wykwalifikowani pracownicy

Specjaliści używają odpowiedniego sprzętu oraz środków czyszczących, dbając przy tym o swoje bezpieczeństwo. To ważne, aby zlecić taką usługę firmie sprzątającej, ponieważ samemu trudno zrobić to we właściwy sposób. Niewykwalifikowane do tego osoby mogą zarazić się różnymi chorobami poprzez przeniesienie bakterii czy wirusów. Przy każdym zleceniu nasi pracownicy podchodzą indywidualnie do sprawy. Inaczej odbywa się sprzątanie po śmierci naturalnej, inaczej po morderstwie. Inaczej przebiega też proces, kiedy firmę sprzątającą zamówiono natychmiastowo, a inaczej, kiedy zwłoki zostały znalezione po kilku dniach lub tygodniach. Przede wszystkim stawiamy na dezynfekcję po zgonach i usunięcie charakterystycznego zapachu.

 

Jak wygląda usługa sprzątania po śmierci?

Usługa czyszczenia po zmarłych rozpoczyna się od usunięcia ewentualnych pozostałości po zgonie (mogą to być płyny lub tkanki zmarłego), wyniesienia wszystkich zbędnych przedmiotów i zdezynfekowania pomieszczenia odpowiednimi środkami czyszczącymi. W niektórych przypadkach, kiedy zmarły mieszkał sam i jego ciało zostało znalezione po dłuższym czasie, konieczne jest nawet zerwanie podłóg oraz tapet. Działamy z wykorzystaniem najlepszych sprzętów i nowoczesnych technologii oraz z poszanowaniem przepisów sanitarnych.

Ozonowanie po zgonach jest najlepszą metodą, aby oczyścić pomieszczenie. To sprawdzony sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Przy użyciu ozonatora rozpyla się odpowiednie stężenie ozonu, które skutecznie usuwa odór, a dodatkowo niszczy drobnoustroje, bakterie, wirusy i grzyby. Ozon w tym przypadku jest bezpieczny, choć oczywiście w rękach odpowiednio ubranych specjalistów.

Taka dezynfekcja jest konieczna i nie powinno lekceważyć się realnego zagrożenia dla żyjących. Najlepiej jak najszybciej przeprowadzić konieczną dezynfekcję. Proponujemy Państwu sprzątanie jeszcze przed pogrzebem. Szybsze zdecydowanie się na sprzątanie jest bezpieczniejsze dla Państwa zdrowia, ale również zmniejsza koszty usługi. Im ciało dłużej się rozkłada, tym bardziej skomplikowane metody czyszczenia należy zastosować. Jeżeli w pomieszczeniu dalej zamierzają mieszkać lokatorzy, to zaleca się, aby odczekali oni od 12 do 24 h od zakończenia dezynfekcji, aby nie wdychać oparów po silnych środkach czyszczących i bakteriobójczych.

Z naszą firmą mogą Państwo liczyć na profesjonalizm. Działamy, jak najszybciej się da, aby ułatwić Państwu czas żałoby. Jeżeli potrzebują Państwo naszej pomocy w sprzątaniu mieszkań po śmierci lub wiedzą, że komuś znajomemu przydałaby się taka pomoc, to zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.