Sprzątanie po pożarze

Nie tylko w trakcie pożaru istnieje zagrożenie dla życia – nawet po okiełznaniu ognia w pomieszczeniu wciąż unoszą się trujące substancje, dlatego też sprzątanie po pożarze jest czynnością konieczną, którą trzeba przeprowadzić po tym przykrym zdarzeniu. Sprzątanie można zacząć, kiedy tylko dostanie się pozwolenie od straży, policji lub agenta z ubezpieczalni. To ważne, ponieważ trzeba mieć pewność, że budynek został zabezpieczony oraz, że wszystkie szkody zostały odnotowane. Decydowanie się na samodzielne sprzątanie po pożarze nie ma sensu. Lepiej oddać sprawę w ręce fachowców, którzy założą swoje specjalistyczne stroje, i użyją profesjonalnych narzędzi, które skutecznie usuną pozostałości po ogniu.

Jak przebiega czyszczenie po pożarze?

Zatrudnieni specjaliści zajmują się usuwaniem szkód pożarowych, co po prostu oznacza usunięcie zniszczonych przedmiotów oraz utylizację gruzu. Gwarantujemy Państwu, że wywóz wszystkich śmieci odbywa się zgodnie z przepisami. W nasze prace wlicza się m.in.

  • zabezpieczenie przestrzeni,
  • pozbycie się zadymienia,
  • oczyszczenie powietrza,
  • usuwanie sadzy.

Ekipa, zajmująca się sprzątaniem po pożarze wykorzysta sprawdzone metody, aby doprowadzić zniszczone pomieszczenie do stanu użytkowego. Przede wszystkim stawia się na efektywną dezynfekcję i ozonowanie.

Czyszczenie po pożarach

Usuwanie sadzy ze ścian – samodzielnie czy z pomocą firmy sprzątającej?

Czyszczenie sadzy ze ścian jest dość trudnym procesem, ponieważ to czarne zabrudzenie jest tłuste i często zajmuje dużą powierzchnię. Powstaje ono na skutek połączenia się dymu z kurzem i z łatwością osiada na ścianach. Najskuteczniejszym sposobem usunięcia sadzy jest jak najszybsza reakcja, a więc wezwanie ekipy sprzątającej. Nie tylko ze względu na trudność usunięcia sadzy powinno się wezwać specjalistyczną pomoc. Samodzielne zmywanie sadzy mogłoby się źle skończyć, ponieważ ta czarna plama wydziela trujące substancje, które szkodzą płucom. Pracownicy z firmy sprzątającej przy użyciu odpowiednich sprzętów i preparatów bez trudu usuną sadzę.

Na czym polega ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia – ozonatora. Proces ten polega na skutecznym zneutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów, które pozostały po pożarze. Jest to jedyna metoda, która przyniesie oczekiwany efekt. Ozonowanie jest bezpieczne dla człowieka oraz dla pomieszczenia. Wysokie stężenie ozonu „wyciąga” pozostałości po pożarze ze ścian i mebli i dezynfekuje przestrzeń. Oprócz nieprzyjemnego zapachu spalenizny zostają usunięte również bakterie, grzyby i wirusy. Czas ozonowania uzależniony jest od wielkości szkód.

Sprzątanie po pożarze tylko z profesjonalną pomocą

Czyszczenie po pożarach radzimy oddawać w ręce specjalistów, którzy wiedzą, jak usunąć szkody, a przy tym zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu. Chętnie ustalimy z Państwem wszystkie szczegóły dotyczące terminu i kosztów. Oferujemy sprawne i dokładne wykonanie zlecenie.